"Dziś jest święto pań z przedszkola,
wie już o tym Krzyś i Ola.
Nawet ptaszki w lesie dziś ćwierkają,
że dzieciaki swe panie kochają.
Nasze Panie to cud natury,
potrafią 25 dzieci przytulić!
Wszystkich pogłaszczą, wszystkich wysłuchają
i fajne bajki opowiadają!"
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci podziękowały wierszykami i piosenką wszystkim pracownikom przedszkola za ich ogromne serce dla przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronę naszej galerii: https://photos.app.goo.gl/XbCBrB67yS3x5gC19

Drodzy Rodzice, dzieci oraz Przyjaciele naszego Przedszkola!
Zachęcamy Was do wsparcia wielkiej akcji: "Pomóż się przytulić" - zbiórki PLUSZAKÓW dla dzieci z sali wybudzeń z Centrum Zdrowia Dziecka. Zabawki muszą być nowe, nie mogą być zbyt małe i nie powinny mieć małych elementów.

W szpitalu Centrum Zdrowia Dziecka rocznie przeprowadzanych jest ok. 20 tys. operacji i zabiegów w pełnej narkozie. Po nich mali pacjenci trafiają do w sali wybudzeń. Nie ma wtedy z nimi rodziców. Dziecko jest tam samo, a wokół widzi wiele obcych ludzi. I to właśnie zebrane podczas akcji pluszaki mają pomóc wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów. Pomóżmy dzieciom z Centrum Zdrowia Dziecka, dajmy chorym maluchom szanse przytulenia do miękkiego pluszaka.

Zabawki można przynosić do sal poszczególnych grup.
Dziękujemy!!!

W związku z decyzją nadzoru budowlanego nakazującą natychmiastową naprawę pęknięć i wzmocnienie fundamentów, jesteśmy zmuszeni na czas remontu opuścić sale : Tygryski, Kubusie, Kangurki.

Grupa Tygryski - od czwartku 10.10.2019r. przeniesiona zostanie do sali zajęć dodatkowych znajdujących się w naszym przedszkolu - naprzeciw sali „Wiewiórki”.

Grupy Kubusie i Kangurki od środy 09.10.2019r. przebywać będą w godz. od 7.45 do 15.00 w Odolanowskim Domu Kultury (sale obok sekretariatu na parterze).

Dzieci, które mają zadeklarowane wcześniejsze godziny pobytu przychodzą do naszego przedszkola, rozbierają się w szatni obok drzwi wejściowych w korytarzu i do godz. 7.45 przebywają w oddziale zbiorczym grupy Króliczki.

Nauczycielki z grupy Kangurki o godz. 7.45 zabierają dzieci
z grupy Kangurki i Kubusie i przeprowadzają je do Domu Kultury.

O godz. 15.00 dzieci, które nie zostaną odebrane przechodzą
z nauczycielką do naszego przedszkola do oddziału zbiorczego Króliczki.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Owoce są źródłem witamin. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. Maluchy z grupy „Wiewiórki” z pomocą swoich pań przygotowały pyszne i zdrowe chipsy jabłkowe oraz owocowe szaszłyki. Dzieci porównywały wygląd i smak wybranych owoców. Po skończonej pracy Wiewióreczki ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których przygotowanie sprawiło im wiele satysfakcji i radości. (A.G.)
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/riw8fDm2VC5Rqntz9
"My w rytmie samby świat posprzątamy
i sobie świetnie radę z tym damy!
Segregowanie to prosta sprawa,
a przy tym dla nas świetna zabawa!"
Z piosenką w rytmie samby wszystkie dzieci zaopatrzone w rękawiczki oraz worki w odpowiednich kolorach wyruszyły na wielkie sprzątanie świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: " Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Zapraszamy do naszej galerii zdjęć:https://photos.app.goo.gl/WJvs7vF22yrzxvDSA

"Święto dziś ziemniaka mamy,
Tak więc wszystkich zapraszamy.
Na konkursy i zawody,
Na zagadki i podchody.
Niech zjednoczą się dzieciaki
I niech mają pomysł taki.
Uśmiech, humor i zabawa
To jest najważniejsza sprawa!"

24 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Przedszkolacy kolorowym korowodem przeszli na Wesołe Podwórko, gdzie czekało na nich ognisko z piekącymi się ziemniaczkami, konkursy, zabawy i wesoła muzyka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: https://photos.app.goo.gl/rg7dwcd1LqpCA2Vh9

Bip

Ramowy rozkład dnia

Kubusiowe Kuchcikowo